Tandb
HOME KDO JSME POSLÁNÍ KATALOG ZNAČKY OBCHODNÍ SÍŤ KONTAKTY
- FIXAČNÍ OBINADLA
- PODPĚRNÉ OBVAZY
- TLAKOVÉ OBVAZY
- Lepící elastický obvaz
- Sádrové obvazy
- Jiné obvazy
- NÁPLASTI
- Gazy
MODERNÍ OŠETŘENÍ
- Pans Plus
- Emo-Bloc Spray
- Protect Bande
- Test Antidroga Narcontrol
- Test Di Gravidanza
- Termometro Diglitale
- Pans Plus
- 3M Steristrip
- Viacell
- Stecche Dita
- Stick Labbra
- Limpido
Burn Free
TLAKOVÉ OBVAZY

Grip

Tlakový elastický obvaz – trhací, silný

Popis:
Elastický samofixační obvaz, trhací, „silný“. Přilepí se pouze sám na sebe, lemování střihané. Tělová barva, průměr vnitřní části 28 mm. Přibližná roztažitelnost na 90%.

Složení:
Bavlna, polyuretan.

Výhody:
Nelepí se na kůži, na vlasy a na oblečení, pouze sám na sebe, prodyšný. Příjemný na nošení, jednoduchá aplikace, trhací e tedy i levný na použití.

Indikace:
Určená pro podpěrné ošetření a ochranu, neklouže na oblých částech těla a na kloubech. Náhradní využití za lepicí obvazy po léčbě zlomenin, velmi vhodný pro sportovní bandáže a zpevnění.


Ultra - Haft

Tlakový obvaz samofixační – krátká roztažitelnost

Popis:
Samofixační obvaz s krátkou roztažitelností (přibližně 75%), pleťová barva, látkové lemování.

Výhody:
Dobrá snášenlivost pokožky. Indukce je prováděna mikročástmi z latexu. Různé vrstvy obvazu přilehnou na sebe, ale nelepí se na kůži, vlasy nebo oblečení. Levná a jednoduchá aplikace bez přehybů. Dobrá propustnost vzduchu a X paprsků, možnost sterilizace párou, určený zvlášť k ošetření koncových a kuželovitých částí těla, kde nesmí obvaz klouzat. Obvaz vykonává silný tlak na koncových částech v pohybu a slabší tlak na částech v klidu.

Indikace:
Cévní lékařství. Určené na trvalé obvázání v případě žilní chronické insuficience, varixy primární a sekundární, záněty žil, post trombózní syndrom, otoky dolních končetin, bércové vředy. Udržující bandáže pro pacienty, kteří byli léčeni elastickými obvazy a nemohou být dál léčeni těmito obvazy. Mohou být používány rovnou na kůži bez jakékoli ochrany pokožky. Obvaz z gázy a trubkovité vlákniny.

Traumatologie:
jako náhrada lepících elastických obvazů, úlevové a podpěrné bandáže v případě pohmožděnin, vymknutí, luxací a v případě onemocnění šlach, k znehybnění kloubů, k ochraně proti otokům v případech svalových zranění.

Lastic - Emme

Elastický obvaz – stálá střední komprese

Popis:
Elastický obvaz, který má stálou střední kompresi, látkové lemování, tělová barva, s fixací konců. Přibližná roztažitelnost 190%.

Složení:
Bavlna, viskóza, polyamid, elastin.

Výhody:
Dobrá průchodnost vzduchu a sekrece, sací, časově odolný, odolný vůči krémům a gelům, mastným látkám, potu. Možnost sterilizace a praní. Nezeslábne a nenafoukne se díky speciálnímu zpevnění po stranách.

Indikace:
Pro tlakové ošetření varixů, jako prevence zánětu žil a trombózy. Pro podpěrné ošetření v případech vymknutí, luxací a zlomenin.


Lastic - Elle

Elastic Bandage - light permanent compression

Popis:
Strong permanent compression elastic bandage, with woven edges, skin-coloured with fixing of end parts. Stretch approx. 180%.

Složení:
Cotton, polyamide polyurethane.

Výhody:
Well aerated, sterilisable, hardwearing, resistant to creams, grease and perspiration; discretely skin-coloured, high tolerability due to the cotton content.

Indikace:
Treatment and relapse prevention of lesions at work or sport and subsequent treatment. Compressive treatment to promote reabsorption of haematomas, recommended for treatment of thrombosis, vein deficiency and the after-effects of varicectomy.


Lastic - Effe

Elastický obvaz -   stálá silná komprese

Popis:
Elastický obvaz se stálou silnou kompresí, látkové lemování, tělová barva, s fixací konců. Přibližná roztažitelnost 180%.

Složení:
Bavlna, polyamid, polyuretan.

Výhody:Dobře větratelná, možnost sterilizace, časově odolný, odolný vůči krémům a gelům, mastným látkám, zvýšenému potu. Nenápadný tělové barvy. Vysoce snášenlivá pro obsah bavlny.

Indikace:
Při léčbě a jako prevence návratu pracovních a sportovních zranění a jejich následující léčbu. Tlaková léčba k urychlení vstřebání otoků. Určený také k léčbě trombóz, k následné léčbě po odstranění varixů, při žilní insuficienci.


Bi - Lastic

Oboustranný elastický obvaz – stálá komprese

Popis:
Oboustranný elastický obvaz tělové barvy, roztažitelný na délku a na šířku, látkové lemování, s fixací konců. Podélné roztažení na 160%, příčné roztažení na 80%.

Složení:
Bavlna, viskóza, polyuretan.

Výhody:
Dobrá tolerance pokožky, větratelná, časově odolná, prací. Snadná aplikace díky vysoké oboustranné elasticitě. Odolný vůči krémům a gelům, mastným látkám, zvýšenému potu.

Indikace:
Zvlášť vhodný pro všechny druhy stahujících bandáží, k léčbě zlomenin po sundání sádry. Určený k zlepšení a k vstřebání otoků.