Tandb
Strona Główna Kim Jesteśmy Cele Katalog Producenci Sieć Sprzedaży Kontakty
- Bandaże Mocujące
- Bandaże Podtrzymujące
- Bandaże Uciskowe
- Bandaże Przylepne Elastyczne
- Bandaże Gipsowe
- Bandaże Różne
- Plastry
- Gazy
Opatrunki Nowoczesne
- Pans Plus
- Emo-Bloc Spray
- Protect Bande
Burn Free
Bandaże Uciskowe

Grip

Bandaż elastyczny spajający

Opis:
Bandaż elastyczny spajający, samoprzyczepny, dający się drzeć typu „forte”, ze ściętymi brzegami. Dostępny w kolorze cielesnym. Nawinięty jest na rdzeń o średnicy wewnętrznej: 28mm. Rozciągliwość rzędu 90%.

Skład:
Bawełna, poliuretan.

Zalety:
Nie przykleja się do skóry, do włosów, do ubrań, ale jedynie sam do siebie. Przepuszcza powietrze. Łatwy w użyciu, wygodny podczas noszenia. Możliwość oderwania odpowiedniego kawałka umożliwia ekonomiczne wykorzystanie bandaża.

Wskazania:
Przydatny do opatrunków ochronnych i pomocniczych. Nałożony na okrągłe części ciała, na stawy i na przeguby, nie ześlizguje się. Stosuje się zamiast bandaży samoprzylepnych po leczeniu złamań. Odpowiedni też do opasek mocujących i sportowych.


Ultra - Haft

Bandaż zatrzymujący o spoistej strukturze

Opis:
Bandaż zatrzymujący o spoistej strukturze i o małej rozciągliwości (około 75%), w kolorze cielesnym z obszytymi brzegami.

Zalety:
Duża tolerancja skóry na bandaż, indukcja mikropunktowa z lateksu, kolejne warstwy bandażu przylegają wyłącznie do siebie samych , a nie do skóry, włosów lub ubrań. Zakładanie jest sprawne i łatwe, bandaż nie zgina się. Duża przepuszczalność powietrza i promieni X, daje się wyjałowić parą. Szczególnie przydatny do wykonywania opatrunków, które nie mogą się ześlizgiwać, na grubszych i stożkowatych kończynach. Bandaż silnie uciska kończyny będące w ruchu, natomiast wywiera mniejszy nacisk na kończyny nieruchome. 

Wskazania:
We wlewach kroplówkowych: używa się do opatrunków stałych zatrzymujących w wypadkach niewydolności chronicznej żył, takich jak żylaki pierwszego i drugiego stopnia, zakrzepice, zespół po wystąpieniu zakrzepicy, obrzęki nóg,, leczenie ulcus cruris. Bandaż zatrzymujący zalecany jest do leczenia pacjentów, u których wcześniej zastosowano bandaże samoprzylepne elastyczne i nie mogą one być dłużej używane. Może być on zakładany bezpośrednio na skórę, bez specjalnej warstwy ochronnej, takiej jak bandaże wykonane z gazy lub z dzianiny.

W medycynie urazowej: jako alternatywa dla bandaży samoprzylepnych elastycznych, do opatrunków pomocniczych w przypadku kontuzji takich jak skręcenia, zwichnięcia i w przypadku zmian chorobowych ścięgien do unieruchomienia stawów; do ochrony przed wystąpieniem krwiaków w wypadku powstania ran mięśniowych.

Lastic - Emme

Bandaż elastyczny stale uciskający w stopniu średnim

Opis:
Bandaż elastyczny stale uciskający w stopniu średnim, z obszytymi brzegami w kolorze cielesnym o wzmocnionych częściach końcowych. Rozciągliwość rzędu 190%.

Skład:
Bawełna, wiskoza, poliamid, elastoden.

Zalety:
Duża przepuszczalność wydzielin i powietrza, chłonny i odporny na zużycie w czasie, na maści, na wszelkie tłuste substancje i na pot. Daje się uprać i wyjałowić, nie mięknie i nie rozciąga się dzięki specjalnemu wzmocnieniu brzegów.

Wskazania:
Stosuje się do opatrunków uciskowych żylaków i w profilaktyce zakrzepicy, a także do opatrunków pomocniczych w przypadku skręceń, zwichnięć i złamań.


Lastic - Elle

Bandaż elastyczny stale uciskający w stopniu lekkim

Opis:
Bandaż elastyczny stale uciskający w stopniu lekkim, z obszytymi brzegami w kolorze cielesnym o wzmocnionych częściach końcowych.

Skład:
Bawełna, poliamid, poliuretan.

Zalety:
Bandaż dobrze tolerowany przez skórę dzięki zastosowaniu w odpowiednich proporcjach włókien naturalnych. Przepuszczalny dla powietrza, dający się wyjałowić, odporny na zużycie w czasie i na wszelkie maści, oleje i substancje tłuste. Rozciągliwość rzędu 180%.

Wskazania:
Bandaż zatrzymujący stosuje się przy problemach żylnych, jak i w jako bandaż pomocniczy w przypadku zwichnięć i skręceń. Przydatny do leczenia złamań po zdjęciu gipsu i w prewencji w sporcie i w pracy.


Lastic - Effe

Bandaż elastyczny silnie uciskający

Opis:
Bandaż elastyczny silnie uciskający z obszytymi brzegami, w kolorze cielesnym o wzmocnionych częściach końcowych. Rozciągliwość rzędu 180%.

Skład:
Bawełna, poliamid, poliuretan.

Zalety:
Dobrze napowietrzony, dający się wyjałowić, odporny na zużycie w czasie, na maści, na wszelkie tłuste substancje i na pot. Cielesny odcień sprawia, że bandaż jest prawie niewidoczny. Dobrze tolerowany przez skórę dzięki zastosowaniu bawełny.

Wskazania:
Stosuje się do leczenia i w powtórnej profilaktyce ran i zmian chorobowych zaistniałych w sporcie lub w pracy i do dalszej kuracji; do opatrunków uciskowych w celu ułatwienia wchłanianie się krwiaków. Polecany jest także do leczenia zakrzepicy, oraz w okresie dalszej kuracji i do wszelkich niewydolności żył.


Bi - Lastic

Bandaż elastyczny obustronnie, w kolorze cielesnym

Opis:
Bandaż elastyczny obustronnie, w kolorze cielesnym, rozciągliwy w długości i w szerokości, z obszytymi brzegami, o wzmocnionych częściach końcowych. Rozciągliwość w długości: 160%, w szerokości rzędu 80%.

Skład:
Bawełna, wiskoza, poliuretan.

Zalety:
Dobrze tolerowany przez skórę, przepuszczalny dla powietrza, odporny na zużycie w czasie, dający się uprać. Dzięki dużej elastyczności wszerz i wzdłuż bandaż łatwo się nakłada. Jest odporny na maści, na oleje, na wszelkie substancje tłuste i na pot.

Wskazania:
Szczególnie polecany do opatrunków zatrzymujących wszystkich rodzajów, do opasek pomocniczych, do leczenia złamań po zdjęciu gipsu. Odpowiedni do leczenia krwiaków, ułatwia ich wchłanianie.